wiszące ozdoby do pokoju dziecięcego

Ileż ciekawych ozdób nad dziecięce łóżeczko można wyczarować ze zwykłych ścinków materiału, nitek, patyczków. Wystarczy trochę wyobraźni i chęci aby stworzyć oryginalne zabawki, które przy okazji wspaniale ozdobią przestrzeń dziecięcego pokoiku. To nic trudnego. Nie trzeba umieć szczególnie szyć. Bardziej przyda się twórcze myślenie.

Do wykonania takiego projektu potrzebujesz grubszej gałązki, metalowego drucika, nieco fragmentów kolorowych tkanin, waty oraz igły z nitką. Uszyj dwa ptaki z materiału. Tułów uszyj według kształtów podanych poniżej:

Imagegdzie 1 trzeba wyciąć podwójnie – są to boki ptaka, 2 to grzbier wraz z ogonem oraz 3 – brzuszek w dolną częścią ogona. Zszywamy wszystko dokładnie i zostawiamy niezszyty fragment brzuszka – tamtędy włożymy watę na wypełnienie. Po wypełnieniu zszywamy całość. Szyjemy skrzydła – dwa skrzydła z 4 łezkowatych kształtów. Doszywamy do tułowia. Tak samo szyjemy drugiego ptaka. Szyjemy jeszcze trzy płaskie listki do ozdoby.

Okręcamy gałązkę włóczką lub muliną w różnych odcieniach brązu i szarości. Z metalowego drutu tworzymy łukowaty kształt, który owijamy wokół obu końców gałązki. Doklejamy do gałązki ptaki, zaś do wygiętego drutu listki. Całość jest już gotowa do zawieszenia na przezroczystej żyłce lub białej nitce.

Zadanie nieco mniej skomplikowane niż poprzednie. Szyjemy chmurę – zaczynamy od wycięcia podwójnego kształtu z okrągłymi wypukłościami dookoła. Zszywamy brzegi razem zostawiając kawałek niezszyty. Wywracamy przez niego chmurę na prawą stronę i wypełniamy watą. Zszywamy do końca. Następnie szyjemy kilka wypełnionych niewielką ilością waty łezek jak na zdjęciu. każdą z nich zaczepiamy na kawałku kolorowej muliny i przeszywamy przez całą grubość chmury. Powtarzamy tak z każdą łezką. Szyjemy drugą podobną chmurę – mniejszą i w innym kolorze. Obie wieszamy obok siebie.

Taką ozdobę robi się podobnie jak pierwszą. Szyjemy ptaki według instrukcji podanej wcześniej. Szyjemy ich więcej i używamy czterech gałązek okręconych nićmi. Przyklejamy jak na zdjęciu i wieszamy w różnej odległości od siebie i na różnej wysokości.

Tym razem szyjemy kilka małych rybek. Wycinamy podwójne kształty z ogonem i tułowiem. Zszywamy ze sobą zostawiając kawałek przy pyszczku. Odwracamy na prawą stronę. Przeszywamy pionowo między ogonem a tułowiem i wypełniamy watą sam tułów. Doszywamy po trzy płetwy. Wodorosty robimy z wygiętego drucika owiniętego paskami materiału i doszywamy kilka listków wykonanych na bazie drucika. Wyginamy je i doczepiamy do gałązek. Wieszamy za nie rybki. Zamiast kupowac gotowe ozdoby robiąc zakupy przez internet, warto własnoręcznie stworzyć niesamowite gadżety!

Advertisements

One response to “wiszące ozdoby do pokoju dziecięcego

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s